ابر کامپیوترهای کوانتومی

 

کامپیوتر کوانتومی یک دستگاه است که محاسبات کوانتومی را با استفاده از مکانیک کوانتومی انجام می دهد. آنها از کامپیوترهای معمولی متفاوت هستند، به جای یک سیستم دودویی منظم (۰ یا ۱)، از «کوبیتها» به عنوان واحد اطلاعات استفاده می شود. Qubit یک فرم کوتاه برای بیت کوانتومی است که ویژگی های خاصی دارد و بر دو اصل اصلی فیزیک کوانتومی کار می کند: superpositionandentanglement. رایانه های کوانتومی بر روی یک الگوریتم جدید کوانتومی برای پردازش اطلاعات اجرا می شوند.

 

استفاده و مزایای کامپیوتر کوانتومی:
رایانه های کوانتومی ماشین های فوق العاده قدرتمند هستند که برای حل قوانین پیچیده و جذاب طبیعت با استفاده از قوانین مکانیک کوانتومی طراحی شده اند. آنها ممکن است ساختارهای پیچیده مولکولی و شیمیایی پیوند را از هم جدا کنند. اما آنها می توانند در کشف داروها و مواد جدید کمک کنند. با استفاده از یادگیری ماشین بسیار قدرتمند، هوش مصنوعی را به سطح بعدی می رساند.

“اما برخی از مشکلات بحرانی که رایانه های معمولی نمی توانند حل کنند وجود دارد. به عنوان مثال، یک مولکول کافئین در یک فنجان قهوه، به اندازه کافی پیچیده است که هیچ کامپیوتری سنتی هرگز قادر نخواهد بود که ساختار و خواص دقیق آن را فاش کند. اینها از چالشهایی است که کامپیوترهای کوانتومی برای مقابله با آن پتانسیل دارند. »

اما رایانه های کوانتومی هنوز برای اکثر دنیای واقعی عملی نیستند. اما هنوز بسیاری از دولت های ملی و سازمان های نظامی تحقیقات آنها را  محاسبات کوانتومی انجام می دهند تا ماشین های کوانتومی برای کسب و کار، امنیت ملی و اهداف محیطی را توسعه دهند.

 

لطفا به تماشای فیلم جذاب زیر بنشینید.

 

برخی از نظرات

ارسال نظر

نام
ایمیل
وب سایت
پیام