تاثیرات بازی موبایل برجوانان

نوجوان چینی که به دلیل قرنطینه تمام طول روز را با تلفن همراهش مشغول بازی بود به بیمارستان منتقل شد.

یکی از معضلاتی که امروزه والدین با آن روبه رو هستند اعتیاد فرزندانشان به تلفن‌های همراه هوشمند است. با پیدایش تلفن‌های هوشمند و در اختیار قرار گرفتن عموم مردم، حالا بیشتر افراد وقت خود را با این وسایل می‌گذارند. حضور در شبکه‌های اجتماعی مختلف یا انجام بازی‌های آنلاین از عمده فعالیت کاربران این وسیله به شمار می‌رود. اما استفاده مداوم و طولانی مدت از این وسیله ارتباطی خطراتی از جمله تهدید سلامت فرد را نیز به همراه دارد که باید به آن توجه داشت.

به تازگی یک نوجوان ۱۵ ساله چینی به دلیل استفاده مداوم از تلفن همراه خود به بیمارستان منتقل شد. «ژیائوبین» که از ماه فوریه و پس از اعمال قرنطینه در این کشور بدلیل شیوع ویروس کرونا تمام روز‌ها را با تلفن همراه خود مشغول بازی بود به دلیل ناتوانی در حرکت دادن دستش در بیمارستان بستری شد. بنا به گفته والدین این نوجوان، پسر آن‌ها با بستن درب اتاقش اکثر روز را با تلفن همراهش بازی می‌کرد. در حالی که هر بار والدین این پسر از او در مورد استفاده بیش از حد از تلفن همراه هشدار می‌دادند او در جواب به آن‌ها می‌گفت مشغول انجام تکالیف مدرسه به‌صورت آنلاین است. این در حالی بود که ژیائوبین تمام طول روز را با بازی با تلفن همراهش خود می‌گذراند.

سرانجام پس از آنکه این نوجوان دچار حادثه شد و به زمین سقوط کرد به بیمارستانی در شهر «نان نینگ» واقع در استان گوانژی چین منتقل شد. پزشکان پس از معاینه این نوجوان که قادر به تکان دادن بازو و دست خود نبود متوجه شدند او دچار یک حمله مغزی شده است. پزشکان شیوه غلط زندگی ژیائوبین، تغذیه نامناسب و خواب ناکافی را علت این حمله مغزی اعلام کردند. مادر ژیائوبین به خبرنگاران گفت که پسرش در طول شبانه روز تنها ۲ ساعت می‌خوابیده است.

گفتنی است؛ در حالی که مراحل توانبخشی بر روی این نوجوان در بیمارستان ادامه دارد بازگشت بهبودی کامل او در پاره‌ای از ابهام است.

برخی از نظرات

ارسال نظر

نام
ایمیل
وب سایت
پیام